Stretnutie so striedavou starostlivosťou

 

Vážení priatelia,

obraciame sa na Vás s ponukou diskusného stretnutia spojeného s premietnutím filmov s témou striedavej starostlivosti o deti po rozvode a rozchode rodičov. Naše združenie Striedavá starostlivosť o deti, slovensko-česká spoločnosť sme formálne založili len v roku 2010, avšak máme za sebou mnoho aktivít. Spoločne sme napr.usporiadali Bratislavský slovensko - český deň pre striedavú starostlivosť, alebo seminár v Hradci Králové pod záštitou ministra vlády ČR pre ľudské práva. Pred vstupom novely slovenského zákona o rodine s úpravou výchovy do platnosti sme už ako slovensko - česká spoločnosť usporiadali v Bratislave seminár pre sudcov a sociálne pracovníčky.

Cieľom činnosti nášho združenia je výskum, propagácia, podpora a vzdelávanie v oblasti striedavej výchovy o deti po rozvode, alebo rozchode rodičov. V súlade so zahraničnými poznatkami považujeme striedavú starostlivosť za jednu variantu porozvodovej výchovy, ktorá je výraznou prevenciou spoločensky závažných patologických javov, rozvody sprevádzajúcich. Zároveň vnímame, že stále panujú rôzne obavy z jej širšieho využívania, ktoré môžu prameniť aj z nedostatočného vzájomného porozumenia medzi občanmi a štátnymi orgánmi. A práve preto ponúkame dialóg a z Vašej strany by sme ho uvítali.

Diskusného stretnutia by sa z našej strany zúčastnili tri až štyri osoby, vrátane mamičky, ktorá vychováva deti v striedavej starostlivosti a môže porozprávať o svojich praktických skúsenostiach. Stretnutie by sme uviedli projekciou filmu "Střídavka". Ponúkame tiež rôzne informačné materiály. Stretnutie by malo predstaviť striedavú starostlivosť ako niečo, čoho sa sociálne pracovníčky a ďalšie orgány nemusia báť, a umožniť im oboznámiť sa s praktickými skúsenosťami prítomného rodiča so striedavou starostlivosťou. Takéto stretnutie so živými ľuďmi môže mať väčší význam, ako všetky teórie a odborné state. Zúčastniť by sa nepochybne mohli aj miestni psychológovia alebo iní zamestnanci poradenských zariadení, prípadne opatrovnícke sudkyne miestneho súdu.

Potrebné materiálne zabezpečenie: Zasadacia miestnosť, projekčná technika pre projekciu filmu (veľkoplošný televízor s prehrávačom DVD alebo dataprojektor a počítač). Dataprojektor s plátnom a počítač môžeme prípadne aj doviezť.

Tešíme sa na stretnutie s Vami

Mgr. Barbora Kamrlová, predsedníčka spoločnosti

kontaktná osoba: Bohuslav Lenghardt, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.; tel: 0905 788 999

 

Foto z našej doterajšej činnosti:

 

Foto 1
Foto 2
Foto 3
Foto 4